Nákupní košík

Mervyn Cooke
Dějiny filmové hudby

559 Kč
Koupit

Doporučená cena 621 Kč

Publikace Mervyna Cooka nabízí moderní a čtivé seznámení s hlavními trendy v dějinách filmové hudby od éry němého filmu až do současnosti. Na rozdíl od některých předešlých zpracování tohoto tématu se nezaměřuje jen na hollywoodské pojetí filmové hudby, ale nabízí i několik exkurzů do její podoby v rámci národních kinematografií (Velká Británie, Francie, Indie, Itálie, Japonsko, Sovětský svaz). Autor se zdařile vyhýbá prvoplánovému výčtu jednotlivých položek, namísto toho nabízí rozmanitá hlediska na téma filmové hudby, např. z pohledu žánrů, typu produkce a kritického přijetí. U vybraných filmů předkládá brilantní analýzy vztahu obrazové a zvukové stopy. Vedle hlavního proudu, jenž tvoří celovečerní hrané filmy, se autor ve zvláštních kapitolách věnuje také hudbě v dokumentární tvorbě, animovaném filmu či žánru filmového muzikálu. Reflektuje také užití vážné hudby a pop-music ve filmových dílech a jejich vzájemné prolínání. Autor umně kombinuje odborné znalosti z hudebních dějin s praxí hudebního skladatele, čímž dává knize formu čtivého populárně naučného textu s širokými přesahy.

 

Uživatelská recenze – kosmas.cz

Recenze v Kino Ikon

Recenze v Lidových novinách

Recenze v Cinepuru č. 84

Recenze v ihned.cz

Recenze v MF Dnes, 30. listopadu 2012

Recenze v Kultuře 21

Recenze v E15

Recenze v 25fps

Recenze v Muzikusu

Recenze v Týdeníku Rozhlas

Recenze v Knižních novinkách č. 20, str. 6

Recenze v Hudebních rozhledech

 

Ukázka z knihy v PDF

▸ Obsah 

▸ Strany 458-461 

NAMU 2011

ISBN 978-80-87292-14-3, vydala nakladatelství Casablanca a Akademie múzických umění v Praze, Praha 2011, 1. vydání, 568 stran, vazba V4.

Doporučená cena 621 Kč.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Ostatní objednávky budou průběžně vyřizovány. Děkujeme za pochopení. 

Z výše uvedených důvodů taktéž pozastavujeme příjem všech tiskových zakázek.

Dear customers, following the government regulations the collection of orders with personal collection is called off until further notice. Other orders will be processed continuously. Thank you for your understanding.

For the above reasons, we also suspend receipt of all print orders.