Nákupní košík

Jiří Adámek
Théâtre musical

192 Kč
Koupit

Doporučená cena 213 Kč

Elektronickou verzi knihy najdete na www.ereading.cz

Kniha se věnuje specifickému proudu současného divadla, ve kterém dochází k prolínání hudebních a divadelních prostředků, tzv. théâtre musical. První část přibližuje tvorbu trojice významných současných zahraničních reprezentantů théâtre musical: Georgese Aperghise, který 20 let vedl hudebně-divadelní laboratoř Atelier Théâtre et Musique (ATEM); německého skladatele Heinera Goebbelse, tvůrce instrumentálního divadla, kde se hráči na nástroje stávají i performery; a Švýcara Christophera Marthalera, který vytváří scénické fresky minimalistického charakteru.

Druhá část se věnuje osobnosti Emila Františka Buriana, který v českém prostředí divadlo typu théâtre musical předznamenal. Práci doplňuje autorův pokus definovat „herectví poutané hudbou“ na základě vlastní zkušenosti z projektu Tiká tiká politika.

 

Recenze v A2

Rozhovor s Jiřím Adámkem v časopise H_Aluze

Rozhovor s Jiřím Adámkem v pořadu ČRo Čajovna

Ukázka z knihy v PDF

▸ Obsah 

▸ Strany 114-117 

NAMU 2010

ISBN 978-80-7331-191-9, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2010, 1. vydání, 208 stran, vazba V4 s přebalem.

Doporučená cena 213 Kč.

Autor

Jiří Adámek

Vystudoval režii na Katedře alternativního a loutkového divadla na Divadelní fakultě AMU v Praze, kde posléze absolvoval i doktorské studium. Spolu se skladatelem Martinem Smolkou získal Cenu Divadelních novin za operu Sezname, otevři se! (2014), na níž se podílel jako libretista a režisér a v níž namísto operních pěvců účinkovali právě členové skupiny Boca Loca Lab. V divadle Minor inscenoval řadu představení pro děti, často na hranici hudebně-divadelních, voicebandových a loutkových postupů. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem (Tiká tiká politika, Manželské minutky a jiné). Porota festivalu Next Wave ho v roce 2007 zvolila Osobností roku v oblasti alternativního divadla. V letech 2004–2011 pravidelně publikoval texty o současném divadle, zejména v časopise Svět a divadlo. Od roku 2010 pedagogicky působí na KALD DAMU.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Ostatní objednávky budou průběžně vyřizovány. Děkujeme za pochopení. 

Z výše uvedených důvodů taktéž pozastavujeme příjem všech tiskových zakázek.

Dear customers, following the government regulations the collection of orders with personal collection is called off until further notice. Other orders will be processed continuously. Thank you for your understanding.

For the above reasons, we also suspend receipt of all print orders.