Nákupní košík

Theodor W. Adorno
Filozofie nové hudby

323 Kč
Koupit

Doporučená cena 359 Kč

Základní spis, který reflektuje novou hudbu z několika různých hledisek – kromě hudebních aspektů je zohledněn její filozofický, sociologický a estetický kontext. Kniha je rozdělena na dvě části a je doplněna rozsáhlejší introdukcí. První část se zabývá dílem Arnolda Schönberga (od volné atonality k dvanáctitónové technice), druhá je věnována Igoru Stravinskému (ruské – folklorní – období a neoklasicismus). Dle Adornových slov vede objektivní zhodnocení filozofie nové hudby přes srovnání těchto dvou rozdílných komponistů. Myšlenky, které jsou obsaženy v tomto spisu, jsou v mnohém stále aktuální. Autor se detailně zabývá otázkou společenského postavení nové hudby a konstatuje její značnou izolovanost. Nová hudba je chápana jako jakési osamocené svědectví o stavu společnosti, společnost o něj však nestojí – uvedený stav de facto přetrvává dodnes.

Záznam z diskuze nad knihou v Hybernské (Mixcloud)

Ukázka z knihy v PDF

▸ Obsah 

▸ Strany 135-141 

NAMU 2019

ISBN 978-80-7331-512-2, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2018, 1. vydání, 250 stran, vazba V4.

Doporučená cena 359 Kč.

„Filozofie nové hudby vznikla v letech 1940–1948, v době Adornova amerického exilu. Prvky dialektiky soudobého ducha jsou rozvíjeny na konkrétním materiálu: Adorno chápal tuto knihu jako zevrubný exkurs k Dialektice osvícenství, kterou vydal krátce předtím s Maxem Horkheimerem v Amsterodamu.“

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Ostatní objednávky budou průběžně vyřizovány. Děkujeme za pochopení. 

Z výše uvedených důvodů taktéž pozastavujeme příjem všech tiskových zakázek.

Dear customers, following the government regulations the collection of orders with personal collection is called off until further notice. Other orders will be processed continuously. Thank you for your understanding.

For the above reasons, we also suspend receipt of all print orders.