Chris Marker
BĚŽNÁ CENA … 402 KČ
NAŠE CENA … 362 KČ KOUPIT
ISBN 978-80-7331-242-8, vydali Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze a JSAF/Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava, Praha 2012, 1. vydání, 424 strany, vazba V4 s chopněmi.
x
Ukázky z knihy

David Čeněk →
Chris Marker

Monografie vychází z mnohaletých rešerší a výzkumu Markerova díla a nabízí souhrn utříděných informací, poznatků a výkladů a slouží jako zasvěcený průvodce světem výjimečného tvůrce. Oproti většině zahraničních publikací nejde o sborník analyzující hlavní témata tvorby. Kniha vychází z chronologického přístupu, obsahuje původní české texty k jednotlivým tvůrčím etapám a detailní pozornost je věnována také Markerovi spisovateli a novináři. Poprvé v českém překladu vychází inspirativní scénáře k imaginárním filmům Soy Mexico a Amerika v říši snů. Součástí knihy jsou i studie zahraničních autorů, jež přinášejí inovativní pohled na filmy, jako je Rampa, Pařížský máj nebo Bez slunce, které jsou českému divákovi nejvíce známé.

Jako filmový režisér na sebe Chris Marker (1921–2012) upozornil v padesátých a šedesátých letech originálním esejisticko-filmovým stylem například ve snímku Dopis ze Sibiře. Jeho dílo při bedlivém sledování detailně odráží technologický vývoj v kinematografii a prolínání filmu s novými médii, a to včetně internetu. Inicioval mnoho významných filmových projektů, jako kupříkladu kolektivní politické dílo Daleko od Vietnamu, a spolupodílel se i na řadě důležitých filmů jiných režisérů.


   Ve spolupráci s Doc Alliance Films jsme pro Vás připravili slevovou akci: pokud si v NAMU zakoupíte knihu Chris Marker, dostanete k ní kupon na slevu 30% na Markerovu filmovou retrospektivu na webu DAFilms.


Recenze v Orientaci LN
Recenze v Indiefilm
Recenze v Týdnu
Recenze v 25fps
Recenze v Kultuře 21
Záznam závěrečného večera na festivalu v Jihlavě včetně křtu knihy
Recenze v Dokrevue.cz
3 minuty s … David Čeněk – Chris Marker

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
David Čeněk: Chris Marker