Nákupní košík

Redakce
Živá hudba 3

155 Kč
Koupit

Doporučená cena 172 Kč

Třetí číslo časopisu pro studium hudby a tance Živá hudba, které právě vychází, dodržuje svým obsahem, formálním i výtvarným pojetím základní podobu a uspořádání, které měla obě předchozí čísla. V souladu se svým dramaturgickým zacílením zahrnuje v oddílu studií a statí příspěvky z oblasti muzikologie a choreologie. V muzikologické části opět preferuje badatelské oblasti dosavadními českými muzikologickými časopisy nereflektované nebo reflektované jen nepatrně. Konkrétně se jedná především o hudební teorii včetně teorie interpretace (Petr Zvěřina: Harmonické pole v atonální hudbě 2, Jaroslav Štastný: John Cage-usměvavý Frankenstein 3, Jiřina Dvořáková-Marešová: Metoda analýzy interpretačního výkonu), organologii (Jaroslav Rouček: Aplikace klapkového mechanismu na přirozenou trompetu), hudební historiografii s akcentem na dějiny hudby 20. a 21. století (Helena Havlíková: Let vězněného orla, Viktor Hruška: Karel Slavoj Amerling v kontextu své doby).

V choreologické části jsou publikovány problémově koncipované příspěvky z různých oblastí choreologie a etnochoreologie včetně širokého spektra témat historických vzhledem k tomu, že pro oblast výzkumu tance v Česku zatím neexistuje žádné jiné specializované vědecky zaměřené periodikum (Lucie Burešová: Náhled do systému tanečního vzdělání v Japonsku, Andrea Opavská: Scénický tanec: tanec mezi pojmy). V oddílu Miscellanea jsou publikovány tři individuální zprávy z řešení výzkumného experimentu „Grafické partitury“ (H. Turečková, P. Zlámal a G. Cremaschi), jehož videozáznam je volně přístupný na www.ziva-hudba.info. K těmto textům se druží zpráva z terénního výzkumného projektu „Jízda králů“ D. Gremlicové.

Třetí číslo Živé hudby poskytuje opět a ve zvýšené míře prostor pro publikační aktivitu posluchačů HAMU, jejichž původní stati mají vysokou úroveň samostatných badatelských výkonů a úspěšně prošly recenzním řízením.

Přináší rovněž recenze dvou nových muzikologických publikací, jakož i zprávy z konferencí.

 

 

Ukázka z knihy v PDF

▸ Obsah 

▸ Strany 8-11 

NAMU 2013

ISBN 978-80-7331-260-2, ISSN 0514-7735, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2012, 1. vydání, 180 stran, vazba V2.

Doporučená cena 172 Kč.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Ostatní objednávky budou průběžně vyřizovány. Děkujeme za pochopení. 

Z výše uvedených důvodů taktéž pozastavujeme příjem všech tiskových zakázek.

Dear customers, following the government regulations the collection of orders with personal collection is called off until further notice. Other orders will be processed continuously. Thank you for your understanding.

For the above reasons, we also suspend receipt of all print orders.