Nákupní košík

Jiří Bilbo Reidinger
Když bolí úsměv

300 Kč
Koupit

Doporučená cena 333 Kč

Cirkusový klaun se vrací po představení z manéže a optá se druhého klauna: „Taky tě dneska bolel úsměv?“ a ten mu odpoví: „Taky“ a jdou si nalít, aby spláchli chmury, skleničku vodky, tekutiny, která jedno z nich za krátký čas zahubí...

Také o tom je kniha Když bolí úsměv – o radostech a strastech klaunů, kteří s láskou propadli svému řemeslu. Vypráví o sezóně 1983 Cirkusu Praga ve Střední Asii a na Sibiři, o zrození klauna Bilba, o nočním boji souboru Alfred & spol. v normalizačním Tabarin baru na Václavském náměstí a jejich pokusu o novodobé barové umění, představuje nestárnoucího excentrického tanečníka Josefa Fuksu, který se nezištně dělil o své mnohaleté zkušenosti… Knihu doplňují scénáře současné klaunerie a obsáhlý doslov Ladislavy Petiškové nejen o autorovi Bilbovi, ale o klaunech obecně. Součástí knihy je DVD, na kterém se čtenářům oživí a v obraze zhmotní literární hrdinové… Do vašich myslí vpluje poodhalený úděl klaunů, který se po staletí nemění...

NAMU 2008

ISBN 978-80-7331-119-3, vydala Akademie múzických umění v Praze, hudební fakulta, katedra tělesné výchovy a katedra nonverbálního a komediálního divadla, 1. vydání v tomto celku, Praha 2008, 208 stran + DVD, vazba V4.

Doporučená cena 333 Kč.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Ostatní objednávky budou průběžně vyřizovány. Děkujeme za pochopení. 

Z výše uvedených důvodů taktéž pozastavujeme příjem všech tiskových zakázek.

Dear customers, following the government regulations the collection of orders with personal collection is called off until further notice. Other orders will be processed continuously. Thank you for your understanding.

For the above reasons, we also suspend receipt of all print orders.