NáhledDějiny Akademie múzických umění v Praze
BĚŽNÁ CENA … 389 KČ
NAŠE CENA … 350 KČ KOUPIT
ISBN 978-80-7331-422-4, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2017, 1. vydání, 382 stran, vazba V4 s chlopněmi.
x
Ukázky z knihy
x
Kategorie

Martin Franc (ed.) →
Dějiny Akademie múzických umění v Praze

Historická monografie se zaměřuje na organizaci studia a studijní systém a popisuje mocenské a institucionální mechanismy ovlivňující školu v jednotlivých etapách její existence od jejího založení Benešovými dekrety v roce 1946 až po počátek 90. let. Prostřednictvím vzpomínek pamětníků se současně snaží zachytit i subtilní rovinu bytí na škole a možností studia a tvorby.

AMU se vydáním této publikace řadí po bok nejen českých univerzit a vysokých škol, jako jsou Univerzita Karlova, Masarykova univerzita či Univerzita Palackého, které se již svým dějinám věnovaly, ale také například Oxfordské či Cambridgeské univerzity, které o svých dějinách vydaly množství knih. Vědomí a reflexe vlastních dějin je podstatnou součástí vlastní identity a zároveň nástrojem k hlubšímu poznání souvislostí a příčin aktuálního stavu. V případě dějin AMU se tak například otevírají složité a dodnes aktuální otázky o podobách a pozici terciárního vzdělávání v umění či diskuse o vztahu mezi uměním a vědou.Nominace na nejkrásnější knihu roku 2017
Recenze v Tanečních aktualitách
Kniha v literární revue Třistatřicettři

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Martin Franc (ed.): Dějiny Akademie múzických umění v Praze