NáhledHorizonty evropského dramatu: Současný divadelní text mezi dramatickými a postdramatickými tendencemi
BĚŽNÁ CENA … 299 KČ
NAŠE CENA … 269 KČ KOUPIT
ISBN 978-80-7331-410-1, vydala Akademie múzických umění v Praze, Praha 2017, 1. vydání, 331 stran, vazba V4 s chlopněmi.
x
Ukázky z knihy
x
Kategorie

Zuzana Augustová, Jan Jiřík, Daniela Jobertová →
Horizonty evropského dramatu: Současný divadelní text mezi dramatickými a postdramatickými tendencemi

Kniha je výstupem dvouletého projektu, jehož cílem je nabídnout komparativní pohled na současné tendence evropské dramatiky. První část sestává z vhledů českých teoretiků do jednotlivých divadelních kultur. Čtenář tak může sám nacházet paralely a rozdíly mezi vývojem dramatiky v Německu a Rakousku (Zuzana Augustová), Velké Británii (Martina Schlegelová), České republice (Vít Pokorný), Polsku (Jan Jiřík), Rusku (Marcela Magdová) a Itálii (Kateřina Bohadlová).
Druhá část knihy obsahuje do podoby studií zpracované příspěvky ze sympozia Současný divadelní text mezi dramatickými a postdramatickými tendencemi. Tyto příspěvky převážně zahraničních autorů se tematicky i rozsahově liší, vždy však jistým způsobem vypovídají o specifičnosti jednotlivých „národních“ dramatik – od zamyšlení o fabuli z pera italského dramatika a badatele Davida Carnevaliho přes srovnání poetiky Elfriede Jelinek a Ewalda Palmetshofera od vídeňské teatroložky Terezy Kovacs, nástin nedávného vývoje polského divadla redaktora polského odborného časopisu Dialog Piotra Olkusze a vhled do českého kontextu od Lenky Jungmannové až po teoreticko-analytickou studii francouzského divadelního teoretika Patrice Pavise, kladoucí otázky o propojenosti textu a scény.


Rozhovor o knize v Reflexe: Divadlo! na ČRo Vltava

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Zuzana Augustová, Jan Jiřík, Daniela Jobertová: Horizonty evropského dramatu: Současný divadelní text mezi dramatickými a postdramatickými tendencemi