Nákupní košík

Stanislava Přádná
Čtyřikrát dva

180 Kč
Koupit

Doporučená cena 200 Kč

Fellini – Masinová, Antonioni – Vittiová, Bergman – Ullmannová, Saura – Chaplinová. Čtyři filmoví tvůrci, kteří svým dílem významně zasáhli do vývoje evropské kinematografie druhé poloviny dvacátého století: Fellini, Antonioni, Bergman a Saura. A čtyři herečky, které v určitém údobí byly současně interpretkami ženských postav v jejich filmech i životními partnerkami: Masinová, Vittiová, Ullmannová a Chaplinová. Filmy a jejich ženské postavy, jež jsou v této knize v centru pozornosti, se dotýkají především problematiky vztahů mezi mužem a ženou a pojednávají převážně o jejich nenaplněnosti, ztroskotání či odcizení. Netřeba zdůrazňovat, že soukromý vztah tvůrčích dvojic do filmů zasahoval – i v uměleckém přetvoření – s jedinečnou autenticitou, mnohdy skrytě autobiografickou.

NAMU 2007

ISBN 978-80-7331-100-1, vydala Akademie múzických umění v Praze, filmová a televizní fakulta – Centrum audiovizuálních studií, 1. vydání, Praha 2007, 144 stran, vazba V4.

Doporučená cena 200 Kč.

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Vážení zákazníci, na základě nařízení vlády rušíme do odvolání vyzvedávání objednávek s osobním odběrem. Ostatní objednávky budou průběžně vyřizovány. Děkujeme za pochopení. 

Z výše uvedených důvodů taktéž pozastavujeme příjem všech tiskových zakázek.

Dear customers, following the government regulations the collection of orders with personal collection is called off until further notice. Other orders will be processed continuously. Thank you for your understanding.

For the above reasons, we also suspend receipt of all print orders.