Nákupní košík

BLOG

28. 5. 2024
Naši autoři a autorky: Markéta Kinterová

S Markétou Kinterovou jsme si 4 roky od vydání povídali o dalším životě její knihy.

22. 5. 2024
Víc než pantomima: Široká škála podob nonverbálního divadla v nové knize

Nová rozsáhlá kolektivní monografie s názvem Proměny nonverbálního divadla mapuje kořeny české pantomimy a pohybového divadla, reflektuje současné nonverbální divadlo, jeho klíčové soubory a osobnosti a dotýká se i pedagogických trendů v oboru. Zkoumá nonverbální divadlo zejména v žánrech pantomimy, fyzického divadla, klaunerie, herectví s maskou či objekty a improvizace. Akcentuje při tom tvůrce a kolektivy spojené s katedrou nonverbálního divadla HAMU.

29. 4. 2024
Pozapomenutý příběh hudebního a duchovního ahasvera Viktora Ullmanna

Viktor Ullmann byl výrazný skladatel meziválečné avantgardy, žák Arnolda Schönberga, antroposof a také jeden z „terezínských“ skladatelů. S dílem této neprávem pozapomenuté česko-rakousko-židovské hudební osobnosti se čím dál častěji setkává i české hudební publikum, mimo jiné i díky loňskému nastudování dvou oper v Národním divadle Moravskoslezském. Český překlad monografie z pera německého muzikologa Inga Schultze nyní podrobně seznamuje čtenáře s jeho barvitým životním příběhem v Evropě první poloviny dvacátého století. Knihu vydalo Nakladatelství AMU ve spolupráci s agenturou Noemi Arts & Media u příležitosti osmdesátého výročí Ullmannovy násilné smrti v Osvětimi.

25. 4. 2024
Nová publikace z DAMU hledá etickou roli divadla v souběhu globálních krizí

Kniha autorského kolektivu sdruženého kolem Divadelní fakulty AMU nazvaná Divadlo a etika nabízí několik možných perspektiv, ze kterých lze nahlížet na etické výzvy, otázky a dilemata spojená se současnou divadelní praxí v českém i mezinárodním kontextu. Věnuje se mimo jiné užívání moci na uměleckých školách, podmínkám, ve kterých tvoří mladí umělci, umělkyně a tvůrčí kolektivy, dává nahlédnout do způsobů, jakými současní divadelníci a divadelnice tvoří a jak o svých jednotlivých typech divadla přemýšlejí, a přináší také do českého odborného prostředí některá méně známá témata, jako je ekoscénografie a posthumánní obrat. Devátého dubna jsme ji s autorským týmem a děkanem DAMU Karlem Tománkem pokřtili v Divadle Na Zábradlí.

19. 4. 2024
Naši autoři autorky: Daniela Jobertová

Další autorkou v našem cyklu je docentka Daniela Jobertová z katedry teorie a kritiky DAMU.

10. 4. 2024
Naši autoři a autorky: Tomáš Reindl

Tomáš Reindl je skladatel, multiinstrumentalista, hráč na tabla a taky odborník na mimoevropskou hudbu a pedagog HAMU.

28. 3. 2024
Novinka v edici Rozhraní ohledává paratexty fotografie

V duchu edice Rozhraní věnují kapitoly nové kolektivní monografie pozornost tomu, co fotografie doprovází, sousedí s nimi a obklopuje je, co je k nim přidáváno nebo naopak k čemu jsou ony přidávány. Figuru paratextu si autoři vypůjčují z literární vědy pro označení této transtextuální či transmediální hraniční oblasti. Neomezují se výlučně na vztahy obrazu a textu, spíše je zajímají způsoby, jak jsou fotografie ukotveny ve světě.

22. 3. 2024
Naši autoři a autorky: Martin Charvát

Rádi bychom vám trochu přiblížili naše autory. Proto se jich ptáme, kde a jak se jim dobře píše a co nového chystají. Prvním je mediální teoretik Martin Charvát.

6. 3. 2024
Druhý díl Filmového zvuku pro nezvukaře se věnuje dramaturgii audiovizuálního díla

Vychází další díl série určené všem zájemcům o zvukovou tvorbu ve filmu, tentokrát věnovaný dramaturgii audiovizuálního díla. Jaká je úloha zvuku pro vyprávění příběhu, tvorbu filmového světa a jak zvukem vyvolat emoce? K čemu všemu lze použít zvuk, jehož zdroj nevidíme, a jak ve filmu pracovat s tichem?

Katalog  FilmDivadloHudba

Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a dostávejte novinky z NAMU do e-mailové schránky.

Přihlášení k newsletteru »

Kontakt

Nakladatelství AMU
Malostranské náměstí 12
118 00 Praha 1
Tel.: (+420) 234 244 537
E-mail: knihy@amu.cz
E-mail: books@amu.cz
IČO: 61384984
DIČ: CZ61384984

Provozní doba

Prodej knih:
úterý 9.00-13.00
čtvrtek 9.00-13.00

Vyzvedávání objednávek:
úterý 9.00-13.00
čtvrtek 9.00-13.00

 

Náš web používá statistické cookies a analytické cookies sociálních sítí. Děkujeme za váš souhlas s jejich používáním.