NáhledDějiny loutkového divadla v Evropě
VYCHÁZÍ
11/5/18
MÁM ZÁJEM
ISBN 978-80-7331-434-7, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2018, 2. vydání, 139 stran, vazba V2.
x
Ukázky z knihy

Charles Magnin →
Dějiny loutkového divadla v Evropě

Neexistuje snad jediná publikace zabývající se historií evropského loutkového divadla, v níž by se neobjevilo jméno francouzského spisovatele, novináře, dramatika, divadelního kritika a historika Charlese Magnina (1793–1862) s odkazem na jeho Dějiny loutkového divadla v Evropě (1. vydání r.1852, 2. vydání r. 1862).
Autor těchto prvních ucelených dějin loutkového divadla v Evropě byl profesorem na univerzitě, kde přednášel historii a zabýval se zejména divadlem v antice a dílem Jeana Racina. Historie loutkového divadla, tohoto „nenápadného umění“, které pro řadu svých současníků objevil, byla však spíše na okraji jeho divadelně vědních zájmů a je paradoxem, že právě toto dílo mu přineslo největší popularitu a obdiv sahající vlastně až do současnosti. Dějinami loutkového divadla v Evropě pouze v obsáhlých citacích v díle dr. Jindřicha Veselého (Z historie loutek evropských) i v řadě článků v meziválečném časopise Loutkář. V českém překladu se objevují v úplném znění poprvé.

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Charles Magnin: Dějiny loutkového divadla v Evropě