NáhledKlauzury FAMU 2016
NAŠE CENA … 50 KČ KOUPIT
ELEKTRONICKÁ KNIHA … 50 KČKOUPIT
ISBN 978-80-7331-427-9 (tištěná), 978-80-7331-407-1 (PDF), vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2016, 1. vydání, 179 stran (tištěná), 129 stran (PDF).
x
Ukázky z knihy
x
Kategorie

Kolektiv →
Klauzury FAMU 2016

Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze studovalo v akademickém roce 2015/2016 491 studentů včetně zahraničních. Pavla Jecha na děkanském postu vystřídal Zdeněk Holý a na ročníkových klauzurách či státních zkouškách bylo prezentováno přes dvě stě autorských filmů, cvičení, audiovizuálních instalací, scénářů a fotografických souborů.
Pozvání na klauzury přijalo 16 hostů, kteří je reflektovali ve svých textech pro tuto knihu.

Prvky quality TV, kultovní a fanouškovské tvorby hledala v dílech studujících režisérů televizní teoretička Irena Reifová. O výhodném minimalistickém stylu filmařů vycházejících z katedry režie psal filmový kritik Antonín Tesař. Literární vědkyně Lenka Jungmannová a filmoví teoretikové Jiří Anger a Martin Palúch reflektovali díla vznikající na katedře dokumentární tvorby. Filmové kritičky a publicistky Kamila Boháčková a Eliška Děcká dlouhodobě sledují vývoj a díla studentů animované tvorby. Různorodé přístupy studentů Centra audiovizuálních studií k výstavnímu prostoru identifikovala estetička Tereza Hadravová. Nad autorským stylem se zamýšleli a příznačné rukopisy hledali bohemista Miloslav Caňko a filmová publicistka Eva Križková. Roli světla, velkých detailů a samotného způsobu nahlížení kameramanských cvičení popisovali filmový historik Jan Křipač a filmová teoretička Kateřina Svatoňová. Texty adeptů na profesionální scenáristy podrobil analýze literární teoretik Bohumil Fořt a fotografickým dílům v kontextech teorie fotografie se věnovala kurátorka Barbora Kundračíková. Knihu uzavírají vůbec první reflexe děl z FAMU International, na která se zaměřili producent Tomáš Hrubý a americký nezávislý novinář Daniel Walber.

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
 Kolektiv: Klauzury FAMU 2016