Od snové novely k Eyes Wide Shut. Kubrickova adaptace Schnitzlera scenáristickým pohledem
BĚŽNÁ CENA … 239 KČ
NAŠE CENA … 215 KČ
Tištěná kniha momentálně není k dispozici. Využijte možnosti upozornění na dostupnost titulu.MÁM ZÁJEM
ISBN 978-80-7331-361-6, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha, 2015, 1. vydání, 225 stran, vazba V2.
x
Ukázky z knihy

Jakub Felcman, Vilém Hakl, Marie Mravcová →
Od snové novely k Eyes Wide Shut. Kubrickova adaptace Schnitzlera scenáristickým pohledem

Publikace obsahuje čtyři studie věnované poslednímu filmovému dílu Stanleyho Kubricka a adaptačním vazbám k neméně významné předloze tohoto filmu – Schnitzlerově Snové novele (Traumnovelle). Je určena jak vášnivým kinofilům, tak těm, kdo se tak či onak hlouběji zajímají o filmovou adaptaci jako transformaci a průnik fikčních světů, ale i širší veřejnosti se zájmem o tvorbu Stanleyho Kubricka. Knihu tvoří studie dvou doktorandů FAMU Jakuba Felcmana (Vznik filmu Eyes Wide Shut; Dialog, monolog a postava) a Viléma Hakla (Schnitzlerova Vídeň, jaro, sen a znovuzrození – Kubrickův New York, zima, noční můra a smrt) a pedagožky dějin světové literatury na FAMU Marie Mravcové (Předloha Eyes Wide Shut: „Schnitzlerova Snová novela“). Studie se zabývají posledním dílem režiséra Stanleyho Kubricka, jehož tvorba u nás doposud nebyla dostatečně kriticky prozkoumána, a odhaluje nejen okolnosti vzniku filmu Eyes Wide Shut (v české distribuci uvedeného pod názvem Spalující touha). Autoři studií analyzují také stavbu scénáře, hlavní postavy, jejich vzájemné vztahy, dialogy i motivační pozadí, zabývají se literární předlohou, z níž režisér volně vycházel (Snová novela rakouského spisovatele Arthura Schnitzlera).


Recenze na Kultura21.cz
Reflexe v Literárních novinách

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Jakub Felcman, Vilém Hakl, Marie Mravcová: Od snové novely k Eyes Wide Shut. Kubrickova adaptace Schnitzlera scenáristickým pohledem