Karel Husa: Skladatel mezi Evropou a Amerikou
BĚŽNÁ CENA … 268 KČ
POSLEDNÍ KUS
NAŠE CENA … 241 KČ KOUPIT
ISBN 978-80-7331-210-7, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2011, 1. vydání, 188 stran, vazba V2.
x
Ukázky z knihy

Jiří Vysloužil →
Karel Husa: Skladatel mezi Evropou a Amerikou

Kniha Jiřího Vysloužila o světově proslulém skladatelovi a dirigentovi Karlu Husovi je původní prací o jeho životě a díle. Nepostupuje tradičním způsobem. Obě složky Husovy osobnosti se v synchronně diachronním výkladu prolínají v 13 kapitolách. Kniha se zakládá na hudebních pramenech a literatuře amerických autorů, které Vysloužilovi poskytl Karel Husa a jeho archiv a galerie na Cornell University, Ithaca USA.
Karel Husa vystudoval hudbu a dirigování v Praze, v letech 1946-1954 studoval u Arthura Honeggera a Nadii Boulanger v Paříži. Od roku 1954 působil na Cornell University v Ithace. Je autorem dvou symfonií, pěti smyčcových kvartetů a řady dalších komorních děl. Z Husových koncertů pro symfonický orchestr a band-orchestr (americký dechový ansámbl) vyniká Concert for Orchestra. Některé Husovy skladby se blíží programní hudbě. Hudbu pro Prahu 1968 složil na znamení protestu proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Vokálně-instrumentální Apoteóza této Země není její oslavou, nýbrž varuje před jejím zničením, které ji v nukleárním věku hrozí. Americké Te Deum je vizí země, tak jak ji po zkušenostech vidí evropský emigrant. Karel Husa žije v současnosti v Severní Karolíně.

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Jiří Vysloužil: Karel Husa: Skladatel mezi Evropou a Amerikou