Proměny ikonosféry
BĚŽNÁ CENA … 692 KČ
Tištěná kniha momentálně není k dispozici. Využijte možnosti upozornění na dostupnost titulu.MÁM ZÁJEM
ISBN 978-80-7331-189-6, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2010, 1. vydání, 352 strany, vazba V2.
x
Ukázky z knihy

Henryk Jurkowski →
Proměny ikonosféry

Může umělecké dílo – obraz, socha, sakrální či užitkový předmět anebo tapiserie – tvořit kontext divadelního umění? Tuto otázku se pokusil zodpovědět Henryk Jurkowski. Autor při rekonstrukci proměn ikonosféry v kontextu divadelního umění provádí detailní analýzy bohatého obrazového materiálu, jenž tvoří podstatnou část knihy.
Henryk Jurkowski není samozřejmě českému čtenáři neznámý. Kromě pravidelné spolupráce s odborným časopisem Loutkář a pražskou AMU vydalo Nakladatelství Studia Ypsilon sborník jeho studií pod názvem Magie loutky (1997). Divadelný ústav v Bratislavě publikoval v roce 2004 autorovu další knihu Metamorfózy bábkového divadla v 20. storočí. V roce 2006 předal H. Jurkowskému rektor AMU doc. I. Mathé Zlatou medaili AMU za „ce¬loživotní přínos světovému loutkářství a jako uznání jeho významného a inspirujícího vlivu na vývoj českého loutkářství v období rozmachu divadla loutky a herce“.
Kniha je doplněna barevnými a černobílými ilustracemi.

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Henryk Jurkowski: Proměny ikonosféry