Identita v době otřesu
BĚŽNÁ CENA … 229 KČ
NAŠE CENA … 206 KČ KOUPIT
ELEKTRONICKÁ KNIHA … 122 KČKOUPIT
ISBN 978-80-7331-190-2, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2010, 1. vydání, 168 stran, vazba V4.
x
Ukázky z knihy

Lukáš Jiřička →
Identita v době otřesu

Knihu tvoří analýzy vybraných inscenací polských režisérů převážně z období posledního desetiletí. Je rozdělena do čtyř kapitol, sledujících různé podoby a proměny identity a jejího divadelního zobrazování, které autor považuje za vlastní současnému pohybu v polské činoherní divadelní kultuře.
Analyzovanými okruhy jsou: 1. identita sexuální a společenská, 2. identita prostoru, 3. identita psychiky člověka a 4. identita textů ve spojení s narušením dramatického kánonu. Jednotlivé podoby identity jsou nahlíženy z pozice teatrologické stejně jako z perspektivy sociální podmíněnosti, historické zkušenosti nebo proměny společenského a uměleckého diskurzu. Mezi sledované režiséry patří tvůrci různých generací a stylů: Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Paweł Miśkiewicz, Wojciech Klemm, Jan Klata, Przemysław Wojcieszek, Michał Zadara a Michał Borczuch.
Kniha je doplněna barevnými ilustracemi.

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Lukáš Jiřička: Identita v době otřesu